iPhone kullanıcıları nihayet özgür kaldı! Android tadında iOS deneyimi gerçek oldu

Bu adım, teknoloji devinin kullanıcı deneyimini daha esnek hale getirme çabalarını gösteriyor.

Apple, Avrupa Birliği’nde yakında yürürlüğe girecek olan Dijital Pazarlar Yasası’na uyum sağlamak amacıyla iOS 17.4 güncellemesini kullanıcılarına sunuyor. Bu güncellemeyle birlikte, Avrupa Birliği’ndeki iPhone sahipleri artık alternatif uygulama mağazalarından uygulama indirebilecek, farklı tarayıcı motorlarına sahip internet tarayıcılarını kullanabilecek ve varsayılan web tarayıcılarını seçebilecekler. Ayrıca, NFC artık yalnızca Apple Pay ile sınırlı kalmayacak, diğer cüzdan ve bankacılık uygulamalarıyla da uyumlu hale getirildi.

iOS 17.4’ün getirdiği yenilikler sadece AB özelindeki değişikliklerle sınırlı değil. Güncelleme, İngilizce, İspanyolca, Fransızca ve Almanca dillerinde otomatik podcast transkripsiyonları sunuyor. Bu özellik, işitme engelli kullanıcılar için oldukça yararlı olabilir. Kullanıcılar, zor kelime veya ifadeleri aratabilir ve metin boyutu, seslendirme gibi erişilebilirlik özelliklerinden yararlanabilirler.

iPhone kullanıcıları nihayet özgür kaldı! Android tadında iOS deneyimi gerçek oldu

Apple, iOS 17.4 ile birlikte mantar, anka kuşu, misket limonu, kırık zincir ve başı sallayan insan figürleri olmak üzere beş yeni emoji ekliyor. iPhone 15 serisi kullanıcıları, artık Batarya Sağlığı bölümü altında pil döngü sayısını ve daha fazla detayı kontrol edebilecekler. Siri, gelen mesajları artık herhangi bir dilde duyurabilme yeteneğine sahip. Çalınan Cihaz Koruması özelliği de, yeni bir konumda cihaz kullanılırken hassas bilgilerin erişilmesini veya değiştirilmesini engelleyerek güvenliği artırıyor.

Bu güncelleme, kullanıcıların deneyimlerini zenginleştiren bir dizi yenilik ve iyileştirme sunarken, aynı zamanda uluslararası düzenlemelere uyumu da sağlıyor. Bu, Apple’ın küresel pazarlarda rekabetçi kalabilmesi ve kullanıcı ihtiyaçlarına yanıt verebilmesi için önemli bir adım olarak görülebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x