Apple’dan MacBook Air M3 sürprizi

Apple’ın son teknolojiye sahip yeni MacBook Air’i piyasaya sürdüğü haberi teknoloji dünyasında büyük bir heyecan yarattı. Tasarımı önceki modellerle aynı kalmakla birlikte, şirketin en yeni M3 yonga seti ile donatılan bu cihazlar, performans açısından büyük bir sıçrama yaparak daha güçlü hale geldi. MacBook Air M3, kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik olarak 13 ve 15 inç olmak üzere iki farklı ekran boyutunda sunuluyor.

Yeni MacBook Air‘ler, önceki modellere göre birkaç küçük iyileştirme ile birlikte geliyor. Örneğin, her iki model de artık kapak kapalıyken iki harici ekranı destekleyebiliyor, ancak cihazın ekranı açıkken yalnızca tek bir harici ekrana bağlanabiliyor. Bu modeller, Liquid Retina ekranlar ve 500 nit parlaklık gibi özelliklerini koruyor.

Apple’dan MacBook Air M3 sürprizi

M3 yonga seti, 8 çekirdekli CPU ve 10 çekirdeğe kadar GPU içeriyor. Ayrıca, 16 çekirdekli bir Neural Engine ile donatılmış olan bu cihaz, Apple tarafından “AI için dünyanın en iyi tüketici laptopu” olarak nitelendiriliyor. Yeni MacBook Air’in, neredeyse dört yaşındaki M1 modeline göre %60 daha fazla performans sunduğu belirtiliyor. Bu da cihazı Intel tabanlı en hızlı MacBook’lardan 13 kat daha hızlı hale getiriyor. Gerçekçi bir oyun deneyimi sunan Air M3, donanım hızlandırmalı mesh shading ve ray tracing desteğine sahip. Ayrıca AV1 kod çözme desteği de bulunuyor.

Yeni MacBook Air, ayrıca WiFi-6E sayesinde önceki nesillere göre iki kat daha hızlı internet bağlantısı sunuyor. Ses yalıtımı ve geniş spektrumlu mikrofon modları, ses ve video aramalarında daha net bir ses deneyimi sunuyor. Cihazlar 1080p Facetime kamerası, üç mikrofon ve Spatial Audio ile Dolby Atmos desteği gibi özelliklere sahip.

Renk seçenekleri arasında gece yarısı, yıldız ışığı, uzay grisi ve gümüş bulunuyor. Gece yarısı rengi seçeneği, M2 Air’deki parmak izlerinin daha az görünür olmasını sağlayacak bir anodizasyon mühürü ile geliştirilmiş.

MacBook Air M3‘ün başlangıç fiyatı, 13 inçlik model için 1.099$, 15 inçlik model için ise 1.299$ olarak belirlenmiş. Hindistan’da bu modellerin fiyatları sırasıyla 1,14,900 rupi (1,387$) ve 1,34,900 rupi (1,628$) olarak belirlenmiş. Ürünler bugünden itibaren ön siparişe açılmış olup, gönderimlerin 8 Mart’ta başlaması planlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x